Allston

Lorem ipsum dolor sit amet, vix ea veritus delectus. Ignota explicari.

a

Contact

231 East 22nd Street, Suite 23 New York NY 10010

Email: office.ny@ratio.com
Fax: +88 (0) 202 0000 001

איך לסדר שולחן פסח חגיגי אך לא רשמי

זה הכי בסיסי שיש – לסדר שולחן יפה ומושקע לחג. ובכל זאת, יש את השולחנות הנעימים לעין ויש את אלה שלא מאפשרים לאף אורח להישאר אדיש. כשהחלטנו לפני כמה שבועות – מאיה לבנת-הרוש, דנה כהן ואני – להכין סרטונים עם הצעות שיעצבו לנו חלק מהטקסים של החיים, פסח היה באופק ואיתו שולחנות החג. החלטנו לפתוח את הארונות ולהכין הצעות שמתבססות על מה שיש לכולנו בבית.

זה היה מפגש הצילום השני שלנו ומאיה, בעדינותה הרבה וכדי לא להעליב, השאירה הודעה שיש לה לוקיישן מושלם (הלוקיישן הראשון היה אצלי ובוא נאמר בעדינות שהיא לא הייתה מרוצה). היא שלחה כתובת וחילקה משימות ואני, שנכנסתי לרגע לראש של עורכת, רק וידאתי שאנחנו מצלמות שתי הצעות, שונות ככל האפשר זו מזו.

נו, כשתראו את ההצעה השנייה בשבוע הבא, תשפטו אבל אני יכולה לרמוז כאן שבעוד שאני פנטזתי על השתוללות של צבע, מאיה נשארה בגבולות של הנעים וההרמוני, כי היא פשוט כזאת, נעימה והרמונית.

את בוקר יום ראשון פתחנו במטבח ביתה של הקרמיקאית המוכשרת נלי צום. חלוקת העבודה הייתה כמו בחיים – מאיה התרוצצה סביב השולחן ובין שלל הפריטים שהיא הביאה והייתה מרוכזת לעילא, דנה חיפשה את הזווית הכי מחמיאה ואני, שהבאתי שלל פחמימות, דאגתי למצב רוח הטוב ולשיחה. 

נלי החמודה לא רק מוכשרת ברמות, הסטודיו שלה בבית והיא הרשתה לנו לדוג בו מה שבא לנו, פרגנה לנו לבלגן לה את פינת האוכל, פתחה בפנינו את ארונות הכלים שלה והזרימה לנו חליטות תה משובחות ללא הפסקה. באמת שהיה יום כיפי במיוחד, עם אנרגיות של יצירה ואסתטיקה.

אנחנו פותחות עם שולחן שבעיננו הוא מאוד חגיגי, אבל אנחנו לא בטוחות כמה הוא יעבור בגרון של חמות מפולין (סתם דוגמא, כל אחת והרפרנסים שהיא מכירה). מה שבטוח, הוא כיפי ומכניס לאווירה שאינה יומיומית. מאיה נתנה המון טיפים, ואפשר ליישם אותם בכל הזדמנות ועל כל צבע וחומר, ולא להיצמד להצעה הספציפית הזאת. אז הנה הם, הטיפים של מאיה לסידור שולחן חג, בלוג ראשון: 

#1 הרקע

החדשות הטובות הן שלא חייבים לרכוש מפה. מבחינת מאיה גם בד שלא עבר תפירה ואין לו שוליים מסודרים – עובר.

השולחן שלנו לא קונבנציונלי ולכן מאיה רצתה שהרקע שלו יהיה שקט ומונוכרומטי והיא בחרה בבד פשתן, במקרה שלנו הבד מעוטר בפסים שמאיה נצמדה למסגרת שהם יוצרים וערכה את השולחן תוך כדי התייחסות אליהם.

#2 המפיות

#אם קניתם בד, קחו עוד כמה מטרים וגזרו בעצמכם מפיות בצורת ריבוע. גם במקרה הזה אין צורך לתפור.

#מי שלא קנה ולא גזר – הכל בסדר. כל מפית תעשה את העבודה, גם מפית מנייר.

ואפשר, כמובן, גם לשלב מפיות בשני צבעים שונים. בשולחן הזה, למשל, השתמשנו במפיות בצבע של המפה והוספנו עוד שתי מפיות בגון בהיר יותר שסידרנו בתוך כוסות השתייה.

#שלוש עצות זהב לסידור מפית בשולחן חג:

לקפל לריבוע ולקשור בחוט רפיה.

לקפל למלבן צר יחסית ולהניח על הצלחת של המנה העיקרית. להניח מעל צלחת מנה ראשונה או מרקיה או גם וגם.

פורסים מפית ריבועית, אוחזים במרכזה ומרימים, מניחים בתוך הכוס ומתקבל סידור חגיגי ומרשים. 

#3 הכלים

#השולחן שלנו מתמקד בגוונים טבעיים כהים, מאיה בחרה סט כלים מקרמיקה בעבודת יד של האמנית נלי צום. הוא סט מרהיב וממש התפתיתי לרכוש אותו לעצמי, אבל מבחינתנו כל סט כלים שיש לכם בבית ומסתדר בהרמוניה עם המפה מתאים.

#מאיה בחרה גביעי יין מזכוכית שקופה ולצידם הציבה כוסות נמוכות יחסית מזכוכית שחורה שקופה.

#את הסכו"מ ריכזנו בכלי אפור מקרמיקה, שאפשר היה להניח בו גם כלי הגשה במקום.

#4 הקישוטים

כשמאיה סידרה את השולחן היא התחילה לפנטז שהיא בהכנות לנשף רומי, הפמוטים הגבוהים מהבטון וכפות הבטון שהיא הביאה מאובליפופ סגרו לה את הפינה ואז היא לא התאפקה ושילבה ענבים על מעמד הגשה שניצב על רגל. הקוטר שלו קטן והוא בעיקר מוסיף לאווירה האסתטית. מאיה נהנית לשלב ירקות ופירות בצבעים שנטמעים או שבולטים (תלוי מה המטרה שלה) בשולחנות שלה, והיא מתייחסת אליהם כאילו היו פרחים.

#5 הפרחים

לא ויתרנו על פרחים, אבל הסתפקנו בזר אחד צנוע של פרחי שדה. מאיה בחרה שלוש ואזות מזכוכית שחורה שמעוצבות בסגנון רטרו וקיצרה את הפרחים בהתאם. היא יצרה על השולחן ציר שבו ממוקמים הפמוטים, הענבים, הפרחים והמצות שהונחו על קרש חיתוך גס מעץ.

#6 הצבע

כתמי הצבע מתקבלים הודות להגדות הצבעוניות שהבאנו מאסופה. מאיה החליטה מראש שהן יבלטו על רקע הגוונים השקטים של השולחן.

ליקטה ועיצבה: מאיה לבנת-הרוש

צילמה וערכה: דנה כהן

מהיכן מאיה אספה פריטים לשולחן:

אובליבופ

אסופה

נלי צום

דילוג לתוכן