Allston

Lorem ipsum dolor sit amet, vix ea veritus delectus. Ignota explicari.

a

Contact

231 East 22nd Street, Suite 23 New York NY 10010

Email: office.ny@ratio.com
Fax: +88 (0) 202 0000 001

השיטה העשרונית

  /  טרנדים   /  השיטה העשרונית

השיטה העשרונית

מקורות השראה נגישים ומעודכנים, חשיפה של לקוחות ומעצבים, טיולים בעולם וכישרון לזהות טרנדים – הבתים שלנו הושפעו מכך באופן ישיר.

תכנון ועיצוב: סטודיו דולו, אדריכלות: גידי כורם, צילום: עוזי פורת

חללים פתוחים

את החדרים הסגורים שיועדו למטרות ספציפיות החלפנו בחלל אחד מתמשך ופתוח, שמאכלס מספר שימושים. "זבמקביל לפתיחת החלל, גבר השימוש במחיצות גמישות שמאפשרות לפתוח או לסגור אותו בהתאם לצורך. זו מגמה שתגבר ותאפשר לשנות את החלוקה הפנימית של הבית בהתאם לשינויים שעוברת המשפחה עם השנים", קובעת אדריכלית ענת קרטיס.

אדריכלית קארן גור סבורה שבעשור הבא האתגר יהיה ליצור חללים שמאפשרים שהות אקטיבית משותפת. "היום כל אחד סגור עם עצמו ומול המסך שלו, זה יכול להיות בחדר הפרטי או בחלל השיתופי. האתגר יהיה ליצור חללים שמאפשרים ביחד, אזורים של שיחה ומגע ולכן אני מאמינה שתהיה חזרה לחללים בלי מדיה, הפוך ממה שחזק היום". 

תכנון ועיצוב: אדריכלית עדי ארונוב, צילום: עמית גושר
תכנון ועיצוב: אדריכלית עדי ארונוב, צילום: עמית גושר

מקומות אחסון

אנחנו אגרנים ומבקשים מהמעצבים שלנו לתכנן עבורנו מקומות אחסון. "הישראלי מבקש בית עם מקומות נסתרים שניתן להסתיר בהם בלגן", מסכמת אדריכלית עדי ארונוב. אולם נראה כי זו מגמה שלא תמשיך אתנו לעשור הבא, הקולות הקוראים לצרכנות מוגבלת ולמחזור ישפיעו ככל הנראה גם על כמות מקומות האחסון שנצטרך. "נושא המינימליזם התודעתי יתחזק כתגובת נגד לעודף השפע של היום. הניקיון הזה ישפיע על הפנים והצורך בתכנון מקומות אחסון יפחת", אומרת מעצבת הפנים דנה יקל-חדש.

תכנון ועיצוב: לוי חמיצר אדריכלים, צילום: עמית גרון, סטיילינג לצילומים: מאיה לבנת הרוש
תכנון ועיצוב: יעל גוטרייך אורון, צילום: תמר אלמוג

פרקט

הפרקט האהוב נתפס כאלמנט שמוסיף לבית חום, בתחילת העשור הוא קוטלג כלא פרקטי, והוגבל לאזור חדרי השינה על ידי מביני דבר. "השינוי הגדול שהוביל לכניסה של הפרקט לבתים הישראלים קרה כשהשתנתה התפיסה לגבי תחזוקת הבית. כניסתם של שואבי אבק כמו דייסון ואיי-רובוט לבתים הוביל לעלייה בפופולריות של הפרקט", אומרת טלי אדרי מאבני טל. 

תכנון ועיצוב: ליאור וסלי, צילום: עמית גושר
תכנון ועיצוב: לילך גורפונג אדריכלים, צילום: שי אפשרטיין

המטבח במרכז הבית

בעשור האחרון גדל השטח שמוקצה בבית למטבח, ובמקביל נפלו המחיצות בינו לבין הסלון. תרבות האוכל והבישול הפכה את שלב ההכנות לחלק בלתי נפרד מהאירוח והוא מתבצע מול האורחים ולא בחדר סגור או נסתר. בעשור הקרוב המגמה תתחזק, "שטח המטבח ילך ויגדל והמטבח יתפקד כפינת האירוח של הבית. הוא יהיה עוד יותר מינימליסטי ואלגנטי והעיצוב שלו ישפיע על החלל הציבורי, למשל  הקירות והדלתות שסביבו יחופו בחזיתות שזהות לאלה שבמטבח ויראו כמוהו. ההתפתחות הטכנולוגית תאפשר שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה בעלי מראה של חומרים טבעיים (בעיקר אבן, עץ ובטון)",אומרת סברינה מוהדב, מעצבת הדגמים במטבחי סמל.

תכנון ועיצוב: Keren Niv Toledano Interior Design Studio, צילום: איתי בנית

חדר הילדים מפנק

חשיבה לטווח ארוך ורצון להנעים את זמנם של הילדים מאפיינת את עיצובם של חדרי הילדים בעשור הזה. ההורים מבקשים לעצב חדר שיהיה רלוונטי גם בצבא ובמהלך הלימודים באוניברסיטה וקונים מראש מיטה זוגית,  ארון בגדים גדול ופינת ישיבה.

תכנון ועיצוב: SHACHAROZENFELD Architects, צילום: שי אפשטיין, סטיילינג לצילומים: מאיה לבנת הרוש
תכנון ועיצוב: דנה יקל-חדש, צילום: שירן כרמל

הקירות לבנים

עלותו היקרה של הנדל"ן בישראל הולידה חוסר גמישות ונטייה לבחירות קלאסיות ונצחיות ככל הניתן לבתים שלנו. את המגמה מוביל הגוון הלבן, וליתר דיוק, לבן שנוטה לכיוון האפרפר, ששולט בקירות הבתים שלנו.

כדרכן של מגמות, המגמה ההפוכה להן נוקשת בשער ובשנה האחרונה נכנסו לבתים גוונים חזקים כמו כחול וירוק. מעצבת הפנים ורד בונפיליולי מאמינה שהצבע יהפוך למיינסטרים: "צבע מאפשר ביטוי אישי ומשפחתי ולכן אני מאמינה שנראה מעבר ממונוכרומטיות מאופקת ושמרנית יחסית לצבעוניות חמה ומרגשת". 

תכנון ועיצוב: מלכה אדריכלים, צילום: שגיא מורן
תכנון ועיצוב: ויזר שרון אדריכלות, צילום: עודד סמדר

חדר הרחצה שלנו: ספא ביתי

חדר הרחצה שלנו הפך מחלל שימושי לבעל איכויות רוחניות בהשראת מגמת ה-Wellness בעולם. השטח שלו גדל כמו גם ההשקעה בעיצוב ובאלמנטים שמותקנים בו. "הצורך בחללים שישדרו אופטימיות ויהוו מפלט מהמתחולל בחוץ ילך ויעלה, ההקפדה על בחירה במנגנונים חסכוניים, בחירה במותגים בעלי ערך ירוק ושל תרומה לקהילה יעמיקו וכל אלו משפיעים וישפיעו עוד יותר בעתיד, על הקולקציות ועל תמהיל המוצרים שיוצע לצרכן".אומרת ענת פרץ דוידי מחברת אלוני.

תכנון ועיצוב: גל אדריכלים, צילום: עמית גושר
תכנון ועיצוב: סימאונה אדריכלים בע"מ, אדריכל מיקלה סימאונה, צילום: עודד סמדר

החלום הישראלי החדש: בריכה

לא רק פינוק, גם עלייה בערך הכלכלי – העשור האחרון מאופיין בהגשמת חלום הבריכה. ההשקעה בתכנון החוץ עלתה כמו גם ההיצע של בריכות מתועשות וקלות יותר להרכבה.

תכנון ועיצוב: סטודיו מטקה אדריכלות פנים ועיצוב, צילום: גדעון לוין

חיבור לטבע

שימוש בחומרים טבעיים הוא חלק רחב ממגמה עולמית מקיימת וסביר להניח שהיא תוביל להתפתחותה של שפה עיצובית חדשה.

הוסף תגובה

דילוג לתוכן